Motywacja i porady w stylu LOCO

Jak utrzymać motywację do treningów? Poznaj 4 sprawdzone wskazówki + 2 ekstra triki

Zdarza się, że co jakiś czas zaczynasz zdrowo się odżywiać i regularnie ćwiczyć, ale po kilku tygodniach wracasz do starych nawyków? Masz wrażenie, że motywacja odleciała gdzieś w kosmos? Bez obaw, nie jesteś sama!
Nawet największe fanatyczki fitnessu czasami tracą motywację. W tym artykule podpowiem Ci, jak powrócić na drogę zdrowia i aktywności fizycznej, niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę, czy już ją rozpoczęłaś, ale trochę straciłaś wiarę w siebie (znajdziemy ją!).

Co to właściwie jest motywacja?

Skoro mamy mówić o sprawdzonych sposobach jej utrzymania, na start wyjaśnijmy, czym jest motywacja. Motywacja to wewnętrzna siła, która może pomóc nam osiągnąć to co chcemy.

Jest naszym wsparciem w chwilach zwątpienia, pomaga przetrwać trudne momenty i pokonywać przeszkody. To siła, która jest w naszej mocy! Zależy od nas samych, od naszych pragnień i wyborów.

Niekiedy ciężką ją odnaleźć, a jeszcze trudniejsze jest jej utrzymanie. Spłoszyć ją mogą różnego rodzaju stresory, brak wsparcia, przemęczenie, trudności emocjonalne (dlatego, gdy dotknie Cię prawdziwy kryzys nie czekaj na cud, szukaj pomocy profesjonalnej. Kochana, dbaj o siebie!).

Motywacja daje nam dużo dobrego, ale sama także wymaga ciągłego wsparcia i podejmowania działań. Motywacja żywi się naszymi działaniami, wymaga regularnej pracy i zaangażowania. Z czasem, dzięki wytrwałości i systematyczności, stanie się znacznie łatwiejsza do utrzymania i naturalna (to taki cudowny czas, gdy trening staje się rutyną i przychodzi równie łatwo jak mycie zębów).

Ale spoko loco! Nie ma powodów do zmartwień! Zaraz poznasz sprawdzone sposoby, które pomogą Ci utrzymać motywację!

Ale spoko loco! Nie ma powodów do zmartwień! Zaraz poznasz sprawdzone sposoby, które pomogą Ci utrzymać motywację!

4 sprawdzone sposoby na utrzymanie motywacji

🔥Ustal realistyczne cele.  Spotkaj się w 4 oczy ze swoją motywacją i wyjaśnij jej, po co macie działać i co właściwie będziecie robić 🙂

Łatwiej jest działać, gdy wiesz, że ma to sens! Odnajdź osobiste powody, dla których chcesz prowadzić zdrowy styl życia. Może to być poprawa samopoczucia, zwiększenie energii, poprawa wyglądu, zapobieganie chorobom lub polepszenie jakości życia. W chwili zwątpienia przypomnij sobie, dlaczego to robisz!

Gdy wiesz już, dlaczego chcesz działać wyznacz swoje cele. Uwaga! Muszą one być realistyczne, osiągalne, konkretne i mierzalne. Stawiać sobie celu, którego nie da się osiągnąć może prowadzić do poczucia porażki i utraty motywacji.

Zmiany w stylu życia wymagają czasu i cierpliwości. Zacznij od małych kroków i ciesz się każdym małym postępem. Serio, nasz mózg potrzebuje nagradzania! Celebruj swoje Małe zwycięstwa i osiąganie kolejnych celów!

🔥Pamiętaj o nagrodach. Doceń siebie i swoje starania!

Skoro ludzki mózg potrzebuje nagradzają, daj sobie nagrodę! Wszyscy je lubimy! Brak nagród może doprowadzić do poczucia niedoceniania i spadku motywacji do dalszego działania.

Niezależnie od tego, czy osiągnęłaś cel związany z aktywnością fizyczną, zdrowym odżywianiem, czy czymś zupełnie innym, powinnaś być z siebie dumna! Dokonałaś to dzięki swojemu uporowi, determinacji i ciężkiej pracy. Udowodniłaś, że jeśli naprawdę chcesz coś osiągnąć, możesz to zrobić!

Pamiętaj o celebracji sukcesu. Daj sobie pozwolenie na chwilę relaksu i świętowania. Może być to specjalny posiłek, wizyta w spa, zakupy w ulubionym sklepie lub po prostu wieczór z bliskimi. Po świętowaniu wyznacz sobie kolejne cele i kontynuuj drogę ku jeszcze większej poprawie swojego zdrowia i samopoczucia.

🔥Planuj. Z mapą łatwiej dotrzeć do celu! Skoro wiesz, dokąd zmierzasz przygotuj sobie PLAN działania. Bez niego łatwo zbłądzić gdzieś po drodze.

Wpisz treningi do swojego kalendarza i trzymaj się ich, tak jakby to była Twoja praca. Im bardziej konsekwentna jesteś w swoich wysiłkach, tym łatwiej utrzymasz motywację i osiągniesz swoje cele. Regularne treningi i traktuj jak ważne spotkania z samą sobą.

Bonusowa porada: Zapisuj swoje postępy treningowe, aby widzieć, jak wiele osiągnęłaś. Śledzenie progresu może dostarczyć satysfakcji i motywacji do kontynuowania treningów.

Planuj, ale bądź elastyczna. Zachowaj elastyczność w swoim podejściu do zdrowego stylu życia. Nie zawsze będzie możliwe utrzymanie diety i planu treningowego w 100%. W takich sytuacjach ważne jest, aby nie zrażać się i nie rezygnować całkowicie.

🔥Współpracuj z innymi. Znajdź wsparcie z zewnątrz!

W grupie raźniej! Warto nawiązać relacje z osobami, które mają podobne cele. To doskonały sposób na utrzymanie motywacji. Wzajemne dopingowanie pozytywnie wpływa na naszą psychikę i chęć do treningu. Może uda Ci się znaleźć partnera treningowego? Cudownie jest razem cieszyć się postępami i sukcesami! Nie masz nikogo takiego w swoim otoczeniu? Spokojnie! Czekamy na Ciebie w internecie! 🙂

Społeczność związana z marką LOCO każdego dnia wspiera się i nawzajem nakręca do działania. LOCO babki to wspaniała inspiracja i motywacja do ćwiczeń!

Moje 2 ulubione triki na podtrzymanie motywacji

Na deser łap obiecane tytule triki, które wspierają utrzymanie motywacji. U mnie to naprawdę działa! Gorąco namawiam do przetestowania!

1.Przygotuj się już dzień wcześniej i wykrzycz swój plan światu!

Masz problem z zabraniem się za trening? Przygotuj ciuchy sportowe dzień wcześniej! Możesz iść o krok dalej, powiedz o tym światu! Ja tak często robię, gdy czuję, że treningowy kryzys depcze mi po piętach. Jesteś na naszej loco grupie? Wrzuć fotkę przygotowanych ciuszków i poproś o motywacyjnego kopniaka.

2.Rzuć sobie wyzwanie!

W moim przypadku rewelacyjne sprawdza się udział w zorganizowanych wydarzeniach! Spróbuj! Zapisz się na zawody sportowe lub weź udział w wirtualnym wyzwaniu. Ja sama biorę w nich udział (nawet w kilku na raz) i aby nie popaść w rutynę stale podnoszę sobie poprzeczkę. Mnie to nakręca!

Siła jest w Tobie!

Motywacja to Twoja wewnętrzna siła, dbaj o nią! Mam nadzieję, że dzięki tym kilku wskazówkom i trikom będzie Ci łatwiej. Bądź wytrwała i nie poddawaj się w trudniejszych momentach. Znajdź wsparcie u bliskich lub w grupie treningowej, która będzie Cię motywować.

Ruszaj do przodu, krok po kroku i ciesz się każdym małym sukcesem na swojej drodze do lepszej, bo szczęśliwej i spełnionej wersji siebie!

— — —

autorka tekstu: Anna Karaś-Mochnal

 

Dołącz do naszych wirtualnych wyzwań TUTAJ.  Cykliczne wydarzenie Królowa Kroków, roczne wyzwanie zaPITAJAć!,  okazjonalne wirtualne marsze lub biegi – jest w czym wybierać!!!

Dołącz także do naszej mega pozytywnej fejsbukowej grupy  JESTEM LOCO  i przekonaj się sama.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia, dodatkowej motywacji i turbo dawki uśmiechu koniecznie wpadaj do nas!