Motywacja i porady w stylu LOCO

Dlaczego warto motywować się w grupie?

Od zarania dziejów ludzie łączą się w grupy. I nic dziwnego, gdyż drzemie w nich naprawdę duży potencjał. W grupie jest zawsze raźniej,  daje przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa i zaspokaja naszą naturalną potrzebę przynależności. Potrafi też doskonale motywować.

Wokół nas funkcjonują grupy skupione wokół zainteresowań, jak i grupy wsparcia dla osób borykających się z różnymi problemami. Są grupy stacjonarne, spotykające się regularnie w konkretnych miejscach o umówionej porze, jak i internetowe w postaci forów lub grup na Facebooku. Pozwalają one zarówno miło spędzić czas, dzielić z innymi swoje pasje i zainteresowania, jak i porozmawiać o problemach, uzyskać pomoc od kogoś lub też pomóc komuś innemu swoim doświadczeniem i wiedzą. Potrafią również motywować i zagrzewać do działania.

W grupie siła! A grupa to przede wszystkim ludzie

Grupy to nie tylko interesująca nas tematyka, ale przede wszystkim ludzie! Dołączając do nich, spotykamy osoby, z którymi wiele nas łączy. Mimo różnic, zawsze znajdziemy wspólny mianownik.

I taką grupą jest właśnie nasza grupa facebookowa Jestem LOCO. Zrzesza miłośniczki nie tylko samej marki LOCO, ale przede wszystkim aktywności fizycznej. I to każdej: bieganie, chodzenie z kijkami, spacery, jazda na rowerze, fitness, chodzenie po górach, siłownia… Tutaj w miłej i przyjaznej atmosferze można pogawędzić m.in. na te właśnie tematy.

To przestrzeń, by pochwalić się swoimi wyczynami, a także zainspirować się wynikami innych. Można też otrzymać pochwałę za każdy, nawet najmniejszy krok. Motywujące, prawda? Można poprosić o poradę, jak i udzielać rady komuś.

I nieważne, czy jesteś zwyciężczynią kolejnego ultramaratonu, czy spokojną spacerowiczką, masz lat 18 czy 80, jesteś doświadczoną sportsmenką, czy dopiero postanowiłaś więcej się ruszać, masz figurę modelki, czy zmagasz się z nadmiarowymi kilogramami… Jeśli zgadzasz się z wartościami promowanymi przez tę grupę, to znaczy, że Ty też jesteś LOCO!

grupa jestem loco

Jestem LOCO – wartości grupy

Podstawami działania naszej grupy są przede wszystkim miła atmosfera, pozytywna energia, życzliwość, szacunek, uczciwość, wyrozumiałość, wzajemne wsparcie i pomoc. Poza tym – także miłe i bezinteresowne gesty, nawet najmniejsze, jak chociażby serduszko czy „like” pod czyimś postem. To naprawdę potrafi być bardzo motywujące. Nie brakuje także dobrego humoru, bo przecież śmiech to zdrowie.

Nie ma u nas natomiast miejsca na hejt, dokuczanie, złośliwości – nie akceptujemy krzywdzenia innych. Promujemy aktywność fizyczną, ruch na świeżym powietrzu, dbanie o siebie. Czasem zdarza się, że osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z większą dawką aktywności fizycznej, czują się onieśmielone wynikami innych. Mają wtedy wątpliwości, czy na pewno tutaj pasują. Nasza odpowiedź brzmi: oczywiście, że tak!

Już sama decyzja i chęć są pierwszymi oznakami, że się pasuje do tej społeczności. Każdy kiedyś stawiał pierwsze kroki – najpierw małe, potem większe i większe.

Motywacja do treningu w grupie

Wzajemne wspieranie się i wyzwania sportowe należą do głównych motywów naszej grupy Jestem LOCO. Pokazujemy nasze wyniki, dzielimy się naszymi postępami w dążeniu do zaliczenia kolejnych wyzwań Królowej Kroków i Rowelove. Uczymy się od siebie nawzajem, dzielimy się doświadczeniami, pomysłami na aktywne spędzanie czasu.

Jeśli nie masz towarzystwa do treningów w swoim najbliższym otoczeniu – znajdziesz je właśnie tutaj. Napiszesz post o swoich pierwszych kilometrach, a otrzymasz w odpowiedzi serduszka, kciuki w górę i komentarze z pochwałami, gratulacjami i trzymaniem kciuków za dalsze postępy. Wierzymy w Ciebie i jesteśmy z Tobą! Dodajemy otuchy osobom, które miały gorsze dni. To przecież normalne! Rozumiemy, że nie zawsze da się działać na pełnych obrotach. Jesteśmy tylko ludźmi i nic, co ludzkie, nie jest nam obce. Zasługujemy też na odpoczynek i regenerację, które są tak samo ważne jak aktywność fizyczna.

Wszystkie jesteśmy championkami! Jesteśmy LOCO!

Każda z nas jest inna, nie ma dwóch takich samych osób. Ale łączy nas zamiłowanie do aktywności fizycznej, spędzania czasu na powietrzu, dbania o ciało i duszę. Niezależnie od wieku czy poziomu zaawansowania w sporcie!

Osiąganie nawet małych celów jest sukcesem. Jeśli się z nami zgadzasz, dołącz do nas! Dołącz do naszej pozytywnie zakręconej grupy JESTEM LOCO! Nie będziesz żałować 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *