Jeśli nigdy dotąd nie morsowałaś (morsowałeś), o tym jak przygotować się do morsowania pisałam już jakiś czas temu TUTAJ 🙂 Dzisiaj natomiast przychodzę z tematem PONCZO do morsowania. Czy też PONCHO – jak kto woli 😉 Po co, na co, jak i dlaczego? Wyjaśniam 😀

Kolorowe ponczo dla morsów to taki rodzaj ręcznika.

Dosłownie! Materiał, z którego je szyjemy to typowy ręcznikowy materiał. Jego podstawowym zadaniem jest przede wszystkim wchłonąć wodę z Twojego ciała. Ale nie tylko! Ma stopniowo Cię ogrzać, ale też zapewnić komfort podczas zdejmowania mokrego stroju i przebierania się w suche rzeczy.

Testowałyśmy różne rodzaje materiałów, ale ostatecznie sprawdziło się połączenie bawełny, poliestru oraz włókien bambusowych, które zapewnia świetne wchłanianie, no i oczywiście odpowiednie ciepło 🙂 Dodatkowo jest przyjemne w dotyku, miękkie i otulające ciało. Sama przyjemność po wyjściu z lodowatej wody!

kolorowe poncho do morsowania grzaniecPonczo będzie idealne przed samym wejściem do wody!

Aby przygotować ciało do zimnej kąpieli, trzeba się rozgrzać. Spokojnie rozgrzewkę możesz zrobić już w stroju kąpielowym i poncho. Potem tylko szybkie zdjęcie przez głowę i siup! Do wody!

Po wyjściu z wody ważne jest, aby nie doprowadzić do wychłodzenia i szybko przebrać się w ciepłe rzeczy. wtedy właśnie ponczo będzie idealne! Dodatkowo poncho posiada kaptur, który otuli Cię i sprawi, że komfort przebierania będzie dużo większy. Chowając się w kolorowe poncho dla morsów szybko i sprawnie przebierzesz się szybko i sprawnie.

różowe poncho do morsowania

Czy poncho jest niezbędne podczas morsowania?

Nie. Moje pierwsze morsowanie odbyło się bez żadnych dodatków. Nie jestem jednak typem harpaganki jeśli chodzi o morsowanie – długie przebywanie w wodzie nie jest dla mnie i zdecydowanie wolę szybko ogrzać się wychodząc na brzeg. Za pierwsze poncho do morsowania posłużył stary koc z wyciętą dziurą. Ale komfort użycia ciepłego, a do tego niesamowicie kolorowego poncho jest o niebo wyższy! No i od razu morsowanie stało się jeszcze przyjemniejsze!

Podsumowując – dlaczego przyda Ci się poncho dla morsów?

❄️ Możesz w nim zrobić rozgrzewkę, zanim zanurzysz się w wodzie

❄️ Po wyjściu z wody przyjemnie Cię ogrzeje

❄️ Wchłonie wodę

❄️ Możesz go użyć zamiast ręcznika i wytrzeć się do sucha

❄️ Ciepły kaptur ochroni Cię przed wiatrem

❄️ Chowając się do poncho komfortowo przebierzesz się w suche rzeczy

❄️ Może posłużyć jako peleryna i dodatkowe okrycie w trakcie powrotu do domu

❄️ Świetna stylówa podczas morsowania!

kolorowe poncho do morsowania pikasa

Wybierz wzór kolorowego poncho do morsowania dla siebie i ciesz się kolorowym morsowaniem przez cały sezon! LOCO wzory znajdziesz TUTAJ

Chcesz poznać pozostałe LOCO Morsy? Wskocz do naszej grupy JESTEM LOCO! (grupa prowadzona tylko dla kobiet)

kolorowe poncho do morsowania grzaniec

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *