Skąd się wzięły legginsy, kto je wymyślił i jak to jest w ogóle możliwe, że nie istnieją od zawsze? ;P
Przyjrzyjmy się temu w ostatnich latach nieodłącznemu atrybutowi treningów, ukochanemu elementowi garderoby wielu kobiet, występującemu w przeróżnych fasonach i kolorach.

Wskazanie twórcy legginsów jest raczej niemożliwe, ale historia tych elastycznych spodni jest niezwykle fascynująca. Obcisłe, przylegające do ciała spodnie występują w naszej historii już od dawna, głównie ze względu na ich praktyczność. Do XIX wieku krój ten wybierany był przez mężczyzn i zazwyczaj noszony do wysokich eleganckich butów, ale to długa i nudna historia…

Ciekawie zaczyna się dziać w momencie, kiedy ten element garderoby na stałe włączyły do swoich stylizacji kobiety. Jak to zwykle w  historii mody bywa, za szerzeniem nowych modowych trendów stoi przemysł filmowy, a w przypadku naszych legginsów wielka gwiazda Hollywood  – Audrey Hepburn, która we wszystkim wyglądała bosko, także każda rzecz, którą zdecydowała się na siebie włożyć, momentalnie stawała się  hitem! Tak też było z noszonymi przez nią getrami.

Ogromnym przełomem był rok 1958, kiedy to Joseph Shivers wynalazł lycrę – elastyczne włókno syntetyczne – które, jak się okazało, idealnie nadawało się do szycia dopasowanych spodni. Te bardzo szybko zyskiwały na popularności, chociażby dzięki takim produkcjom jak „Grease” i zabójczo wyglądająca Olivia Newton-John;). Ten rodzaj stylizacji chętnie wybierały np.: Madonna, Cher czy kultowe Aniołki Charliego.

Legginsy w połączeniu ze spódniczką królowały na parkietach dyskotek. Jednak bezdyskusyjną królową legginsów w ich sportowej odsłonie jest Jane Fonda i jej pomysł na noszenie kolorowych legginsów z body. Swego czasu bardzo popularne nagrania tej aktorki z treningiem w domu zmieniły świat fitness na zawsze.

Mogłoby się wydawać, że ze względu na dopasowany krój i nazwiska powyżej przywołanych gwiazd, ciuch ten zastrzeżony jest dla kobiet o tak zwanych (cokolwiek by to miało znaczyć) … ciężko przechodzi mi to przez gardło, jeszcze trudniej mi to napisać….. ”idealnych kształtach”;(

Wyjaśnijmy to sobie raz na zawsze – legginsy są dla wszystkich! Kochamy je, bo są wygodne, idealne do uprawiania sportu, spaceru, czy po prostu do leżenia na kanapie. Przez dostępność wzorów i kolorów są fantastycznym pomysłem na wyróżnienie się, tu nie ma zasad! ;p nosimy jak chcemy, z czym chcemy, gdzie chcemy, nic nam tu nie wypada, wszystko można!

Chcesz pokazać, że kochasz góry? Ubierz się w ten wzór od dołu do góry!

Róż? bardzo proszę!

Lubisz wyglądać kolorowo,  a na co dzień się jakoś nie składa? Wskakuj w szalone wzory LOCO  i biegiem na trening albo spacer. Wybierz legginsy długie takie jak TUTAJ i w wersji krótkiej jak TU.

Legginsy możesz nosić w oczywisty sposób na sportowo, z koszulkami czy bluzami, albo w stylizacjach codziennych do tunik, swetrów czy koszul. Mogą też pełnić funkcję bazy stroju wieczorowego, to zależy tylko od Twojej wyobraźni… wybieraj, kombinuj i baw się dobrze! 🙂

— — —

Autorka tekstu: Gosia Leonarska

 

Wszystkie wzory kolorowych i pełnych energii legginsów LOCO znajdziesz TUTAJ!

Dołącz także do naszej mega pozytywnej fejsbukowej grupy  JESTEM LOCO  i przekonaj się sama.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia, dodatkowej motywacji i turbo dawki uśmiechu koniecznie wpadaj do nas!