Aktywne zwiedzanie - Wyzwanie zaPITAJAć

Gdzie biegać w Gdyni, co zwiedzić, gdzie zjeść? Gdynia okiem LOCO

Molo w Orłowie

Drugi punkt na mapie zaPITAJAć to Gdynia. (O wyzwaniu Nie spać zaPITAJAć info znajdziesz TUTAJ). O miejscach, w których warto biegać, czy spacerować napisała Kasia, która mieszka w tym pięknym mieście. Znalazło się tez kilka słów o tym, co warto zobaczyć, a także gdzie dobrze zjeść. Gotowi? Zabieramy Was na wycieczkę po Gdyni!

Gdzie biegać i spacerować w Gdyni?

Kasia:

Zarówno do biegania, jak i spacerowania, polecam wszystkie szklaki Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Teren jest mocno zróżnicowany, więc amatorzy biegów górskich na pewno będą zadowoleni! Jeśli jednak jesteś osobą, która woli płaski teren – polecam Promenadę Królowej Marysieńki. Co prawda jest tam co prawda idealnie płasko, ale za to teren przepiękny! Pod uwagę warto również wziąć plażę od molo w Orłowie w kierunku Klifu Orłowskiego. Za nim dalej można przejść plażą aż do Bulwaru Nadmorskiego w centrum Gdyni. Można również iść górą czyli przez Klif Orłowski, skąd rozciąga się piękny widok na morze i Orłowo.  Alternatywą dla klifu jest Kępa Redłowska, jednak w pewnym momencie trzeba zejść na plażę, aby dojść do Bulwaru Nadmorskiego. 

Bulwar Nadmorski idealnie nadaje się na spacery, bieganie czy jazdę na rolkach. I tu niespodzianka! Wydzielona jest tu nawet ścieżka dla biegaczy.  

Do spacerów i biegania nadaje się również plaża w Babich Dołach, Bulwar Oksywski (do rolek również) i Skwer Kościuszki.

Trójmiejski Park Krajobrazowy

Trójmiejski Park Krajobrazowy – fot. Katarzyna Kujawska

 

Widok z promenady Marysieńki

Widok z promenady Marysieńki – fot. Katarzyna Kujawska

 

Molo w Orłowie

Molo w Orłowie – fot. Katarzyna Kujawska

 

Klif Orłowski

Klif Orłowski – fot. Katarzyna Kujawska

 

widok z klifu orłowskiego

Widok z klifu orłowskiego – fot. Katarzyna Kujawska

Jakie miejsca odwiedzić w Gdyni?

Wizytówką Gdyni jest na pewno Dar Pomorza i ORP Błyskawica. Obie jednostki to muzea. Można również podziwiać Dar Młodzieży, jeśli akurat jest na miejscu.

Dar Pomorza

Dar Pomorza – fot. Katarzyna Kujawska

 

ORP Blyskawica

ORP Blyskawica – fot. Michał Pietrzak

 

Dar Młodzieży

Dar Młodzieży – fot. Katarzyna Kujawska

Warto również wybrać się do Akwarium Gdyńskiego, Muzeum Emigracji czy Centrum Nauki Experyment. Na pewno wart uwagi jest Teatr Muzyczny, a także Muzeum Marynarki Wojennej.

Obiad, a może kawa i ciacho w Gdyni?

Z czystym sumieniem mogę polecić Domek Żeromskiego. Jest to kawiarnia – muzeum. Z tarasu rozciąga się piękny widok na morze. Na pewno w tym miejscu kawa i ciacho będą smakowały wybornie!

W centrum Gdyni można wybrać się do Kofeiny, Black&White Coffee, Bunia Cafe czy Kontrast. Miejsc jest naprawdę sporo. 

Gdybyście z kolei były przypadkiem w Gdańsku, to na Zaspie to polecam Cafe Makutra. Niezwykłe miejsce, z duszą, z domowymi wypiekami, w tym wegańskimi, a także z zupami – gdyby ktoś miał akurat ochotę na obiad.

Zaczął się temat obiadów, więc kilka słów o restauracjach, które mogę polecić  z czystym sumieniem.  W Gdyni to Pasta Miasta – pyszne włoskie jedzonko, Ogniem i Piecem – pizzeria gdzie wcale nie musisz kupować całej pizzy! Pierogarnia Pierożek – miłośnicy pierogów będą bardzo zadowoleni. Z miejsc, których jeszcze nie odwiedziłam, ale bardzo chodzą mi po głowie to Pyra Bar (uwielbiam ziemniaki w każdej postaci) i Restauracja Malika – kuchnia, która zaprasza w kulinarną podróż śladami przypraw po etnicznych regionach Europy, Azji i Ameryki.

Skwer Kościuszki

Skwer Kościuszki – fot. Katarzyna Kujawska

 

Widok na zatokę

Widok na zatokę – fot. Katarzyna Kujawska

 

Plaża Babie Doły

Plaża Babie Doły – fot. Katarzyna Kujawska

Wskocz do naszej grupy JESTEM LOCO! na FB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *