misja-loco-sport-mentorki

Długo zastanawiałam się co napisać w zakładce MISJA LOCO. Albo raczej JAK napisać, aby w pełni słowami przekazać to, co mi w głowie siedzi. Czy odniesienie do wyjścia na swój pierwszy marszobieg będzie tutaj dobrym pomysłem? Tak mi się wydaje, w końcu LOCO jest bardzo mocno związane z tym sportem, zatem spróbuję.

KROK 1 ODWAŻ SIĘ!

To co jest kluczowe w naszym działaniu, w zasadzie w każdej sferze życia, to odwaga. Odwaga, aby zrobić pierwszy krok. Przełamać strach, pokonać wymówki, wyjść ze swojej strefy komfortu. Jeśli masz odwagę, aby zrobić pierwszy krok, wszystkie możliwości stoją przed Tobą otworem. Bo pierwszy krok może być początkiem wielkiej przygody, nowych doświadczeń i poznawania nowych ludzi.
Ja się odważyłam. Odważyłam się pokazać to, co mi w głowie siedzi. Pomysł, produkt, ale nie tylko. Moim celem przy Tworzeniu marki LOCO były nie tylko kolorowe legginsy sportowe, nie tylko produkt sam w sobie, ale przede wszystkim pokazanie silnych, pewnych siebie kobiet, które mogą być, czy też SĄ, wzorem do naśladowania. Celem było stworzenie społeczności, w której kobiety dzielić się mogą swoim doświadczeniem, wiedzą i pozytywną energią. W której codzienna dawka motywacji jest na porządku dziennym i gdzie z pewnością kobiety mogą czuć się bezpiecznie, gdzie nie są narażone na lawinę krytyki, czy hejtu.

Tak powstała grupa na Facebooku JESTEM LOCO! i to był kolejny krok.

KROK 2 DZIAŁAJ!

Założenie butów biegowych to nie wszystko. Trzeba jeszcze wyjść z domu, zrobić krótką rozgrzewkę, zacząć od marszu. Być może nie będziesz miała wystarczająco siły, żeby przebiec nawet 300 metrów, ale co z tego? Wyszłaś z domu. Idziesz, co kilka kroków podbiegasz, próbujesz.
Grupa JESTEM LOCO! jest moim działaniem. I jak zapewne zdążyłyście zauważyć, nie jest to grupa produktowa. Nie znajdziecie w niej reklamy legginsów LOCO, czy innych produktów. UPS! No dobra, są „reklamy”. Albo raczej opinie, te prawdziwe, od zadowolonych klientek 😉 Sensem grupy natomiast jest wzajemna motywacja, wparcie i dzielenie się dobrą energią. Najlepszym dowodem na to są wiadomości, które od Was otrzymuję:

Dzięki, że mogę tu być!

Niesamowicie motywujecie!

Przepraszam, że się nie udzielam. Nie do końca tak potrafię, ale to dzięki grupie się ruszyłam…

To jest MISJA LOCO, która jest realizowana każdego dnia. Pobudzanie do działania! Ale to nie wszystko…

KROK 3 ROZWIJAJ SIĘ

Wychodzisz na kolejny marszobieg i kolejny. I nagle okazuje się, że możesz przebiec 500 metrów, a nawet kilometr, bez zatrzymywania się! Cieszysz się z sukcesu, ale już wiesz, że stać Cię na więcej. Myślisz sobie: te 5 kilometrów chyba też dam radę… I próbujesz.
Grupa JESTEM LOCO! to jeszcze było za mało. To jest spełnianie Misji LOCO, ale tylko częściowo. To, czego potrzeba kobietom poza wsparciem i motywacją, to wiedza i mentoring innych kobiet. Dlatego pojawiły się Śniadania z LOCO, które po jakimś czasie zostały zastąpione spotkaniami pod nazwą Wieczory z LOCO. Na te spotkania zapraszam kobiety, które mogą być inspiracją dla innych. Są ekspertkami w swojej dziedzinie i chcą dzielić się swoją wiedzą, ale co jest ważne, nie tylko wiedzą z zakresu sportu. Zapraszam dietetyczki, fizjoterapeutki, działaczki, kobiety biznesu. Kobiety zwyczajne ale jednocześnie nadzwyczajne, bo się ODWAŻYŁY. Rozmawiamy, odpowiadamy na pytania, radzimy. Warto być z nami w każdą niedzielę o godzinie 20:00 na fanpage’u LOCO SPORT i czerpać wiedzę, doświadczenie od innych.

KROK 4 STAŃ SIĘ MENTORKĄ

Biegasz regularnie, 3 razy w tygodniu. Potem w głowie świta pomysł o starcie w zawodach. 5km, 10km, po pewnym czasie pojawia się półmaraton. Już nie tylko przebiegasz konkretny dystans bez zatrzymywania się, ale też biegasz szybciej, płynniej oddychasz, masz większą wytrzymałość. To jest TEN moment, kiedy to Ty możesz stać się mentorką. Ten moment, kiedy Twoja sąsiadka/siostra/kuzynka patrzy na Ciebie i mówi „Wow! Szacun! Jak Ty to robisz?”. A Ty opowiadasz. O początkach, marszobiegach, o konsekwencji, wytrwałości i o tym, że w zasadzie każda kobieta może zacząć biegać. Opowiadasz o swoich doświadczeniach i stajesz się MENTORKĄ. I nagle okazuje się, że otaczasz kogoś opieką, pomagasz zrobić pierwszy krok i powiem Ci więcej… To cieszy jeszcze bardziej niż osobiste sukcesy!

Jeśli chcesz tego doświadczyć, możesz zostać jedną z naszych prowadzących spotkania marszobiegowe w ramach działań z grupą Mamy-Biegamy. Stań się Mentorką dla innych kobiet.

Czy udało mi się przekazać jaka jest MISJA LOCO SPORT? Mam nadzieję, że tak. Wypowiedz się, daj mi znać, czy takie działania są Ci bliskie.

Może już jesteś Mentorką? I masz ochotę podzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem? Napisz do mnie na adres biuro@locosport.pl

A może masz ochotę się nią stać? Wówczas dołącz do naszej LOCO grupy JESTEM LOCO! na Facebooku.

Cieszą Cię sukcesy innych, chcesz pomagać? Zostań prowadzącą marszobiegi Mamy-Biegamy. Napisz na adres admin@mamy-biegamy.pl