mamy-biegamy-historia-obrazek-wyrozniajacy

Nie byłoby LOCO SPORT bez Mamy-Biegamy. Dlaczego? Jako założycielka grupy biegowej dla mam, postanowiłam pójść o krok dalej i stworzyć coś więcej, co skierowane byłoby do wszystkich kobiet, nie tylko do mam. Jednak Mamy-Biegamy jest cały czas moim dzieckiem, które narodziło się kilka lat temu. Już troszkę podrosło, ale chciałabym, aby nadal się rozwijało i rosło w siłę.

Pomysł na założenie grupy biegowej Mamy-Biegamy zrodził się w mojej głowie jakieś pół roku po urodzeniu mojej córeczki Marysi. Wracałam wówczas po dłuższej przerwie do biegania i szukałam miejsca dla siebie. Niestety nie mogłam się odnaleźć, bo potrzebowałam towarzystwa, w którym znajdę osoby takie jak ja. Kobiety potrzebujące wsparcia, motywacji w powrocie do formy sprzed ciąży (w moim przypadku sprzed dwóch :)). Kobiet, które zrozumieją, że nie zawsze mogę dołączyć do regularnego treningu, bo niestety wszystko uzależnione jest od mojej rodziny, od moich dzieci. Oczywistym stało się, że tylko inne mamy zrozumieją moje obawy, kompleksy, ale też potrzeby.

Dokładnie 14 czerwca 2014 roku założyłam bloga Mamy-Biegamy, a także Fanpage Mamy-Biegamy na facebooku. Szczerze mówiąc był to impuls, wcale nie myślałam, że wytworzy się z tego jakaś ogromna akcja. Wszystko ruszyło ponad pół roku później, pod koniec marca 2015, kiedy powstała pierwsza sztafeta pod banderą Mamy-Biegamy. A potem grupa zaczęła żyć własnym życiem. Szybko pojawiło się logo, które stworzyła moja koleżanka z Fotostyk, a skoro było logo, to pojawiły się również nasze koszulki. Latem wszystko nabrało rozpędu. Mamy biegające z logo MB przyciągały uwagę, coraz więcej osób interesowało się, kim tak naprawdę jesteśmy.

A kim tak naprawdę są biegające mamy Mamy-Biegamy?

Grupą kobiet, mam, które odnalazły się dzięki bieganiu. Różne nami kierują motywy. Jedna chce zrzucić kilka kilogramów, druga oderwać się na chwilę od codzienności i mieć chwilę dla siebie. Jeszcze inna chce dbać o swoje zdrowie i kondycję, a to, co nas łączy, to chęć przekazania właściwych, sportowych nawyków swoim dzieciom.

W tej chwili nasza grupa liczy setki kobiet w całej Polsce, a nawet poza granicami kraju. Wspólnie tworzymy spotkania marszobiegowe w różnych miastach. Listę wydarzeń znajdziecie tutaj. W każdej chwili można do nas dołączyć, bo spotkania kierowane są głównie do osób początkujących, lub powracających do aktywności po dłuższej przerwie. Ale też szybkie gazele znajdą u nas miejsce dla siebie.

Poza marszobiegami mamy całą masę innych wydarzeń. Spotykamy się na zorganizowanych biegach, wówczas koniecznie w naszych klubowych koszulkach, bo wtedy łatwiej się znaleźć przed startem. Organizujemy pikniki sportowe dla dzieciaków, spotkania mikołajkowe, czy też uczestniczymy w różnych charytatywnych akcjach.

Warto obserwować fanpage Mamy-Biegamy oraz być w naszej grupie na Facebooku, bo tam znajdziecie zawsze mnóstwo informacji o działaniach Mamy-Biegamy, ale też motywacji i wsparcia innych mam. Wpadnijcie do nas koniecznie!

A koszulki i gadżety Mamy-Biegamy znajdziecie tutaj