Jak dobrać rozmiar odzieży do biegania?

Dobranie odpowiedniego rozmiaru na odległość jest często nie lada wyzwaniem. Czy zdarza się, że rezygnujesz z zakupu, ponieważ obawiasz się, że rozmiar nie będzie na Ciebie odpowiedni?

Taaak, ja też to znam! Dlatego rozwiewam Twoje wątpliwości i daję Ci kilka wskazówek, na co zwrócić uwagę podczas wyboru rozmiaru naszych kolorowych ciuszków.  W ofercie występują rozmiary XS, S, M, L, XL oraz XXL. Jak wybrać, który rozmiar będzie dla Ciebie? Dam Ci wskazówki do poszczególnych produktów z podziałem na poszczególne wzory. Tworząc nowe projekty czasami współpracujemy z różnymi szwalniami, dlatego może się zdarzyć że poszczególne wzory w jednym rodzaju produktu będą się minimalnie różnić odszyciem. No to lecimy!

Wskazówki dobrania długich legginsów:

Wzory legginsów – ETNARAFAPITAJAGÓRY, FENIKSY
  1. Długie leginsy leżą nieco inaczej niż krótkie, mimo że krój jest niemal identyczny. W przypadku tych pięciu wzorów sugerujemy, żeby w razie wątpliwości wybierać większy rozmiar.
  2. Część Twoich ubrań to rozmiar S, ale niektóre M, bo wiadomo – wszystko zależy od producenta. W takim wypadku rozmiar M będzie dla Ciebie odpowiedni.
  3. W szafie masz pełno ubrań w rozmiarze S, ale zdarzają się XS? Tutaj też spokojnie S będzie dla Ciebie odpowiednim rozmiarem.
  4. Pozostałe wzory są zdecydowanie zbliżone do klasycznych rozmiarów, więc spokojnie zamawiaj rozmiar, który normalnie nosisz od pasa w dół 😉

 

Przy wyborze długich legginsów LOCO jest podstawowa zasada. Jeśli wahasz się między mniejszym a większym rozmiarem, to wybieraj rozmiar większy. Gdyby się jednak zdarzyło, że nie będziesz się czuła komfortowo w wybranym rozmiarze, zawsze możesz go wymienić na inny!

Wskazówki dobrania krótkich legginsów:

  1. ZMIERZ SIĘ – a następnie porównaj z wymiarami z tabeli poniżej. W tym wypadku trzeba brać pod uwagę fakt, że wymiary mierzone są na płasko. Mogą wydawać się małe, a tymczasem LOCO gatki są rozciągliwe i nie musisz mieć figury modelki, żeby się w nie zmieścić!
  2. Pomyśl, który rozmiar dominuje wśród Twoich ciuchów, także tych na co dzień:
  • Większość Twojej odzieży to rozmiar M? Zamawiaj LOCO gatki w rozmiarze M.
  • Niektóre Twoje ciuszki to rozmiar S, ale niektóre M, bo wiadomo – wszystko zależy od producenta. W takim wypadku rozmiar S będzie dla Ciebie odpowiedni.
  • Generalnie w szafie masz pełno ubrań w rozmiarze S, ale zdarzają się XS? Tutaj też spokojnie S będzie dla Ciebie odpowiednim rozmiarem.
  • Dopiero zaczynasz przygodę ze sportem, ale już chcesz się świetnie czuć w fajnych sportowych ciuszkach? Boisz się, że rozmiar XL będzie dla Ciebie za mały? Nie obawiaj się. Legginsy są elastyczne, dopasowują się do ciała. XL jest odpowiednim rozmiarem dla Ciebie!

Przy wyborze krótkich legginsów LOCO jest jedna podstawowa zasada. Jeśli wahasz się między mniejszym a większym rozmiarem, to wybieraj rozmiar mniejszy. Gdyby się jednak zdarzyło, że nie będziesz się czuła komfortowo w wybranym rozmiarze, zawsze możesz go wymienić na inny.

Wskazówki dobrania koszulki LOCO:

Koszulka jest z delikatnego, przewiewnego materiału. Jej rozmiar to raczej standardowy rozmiar koszulek do biegania. Nie wypada ani mniejsza, ani większa, jest w sam raz.

Jeśli jednak wahasz się co do rozmiaru, wybieraj raczej ten mniejszy. Koszulka będzie pasować idealnie!

Kurczliwość dzianiny wg. norm 5%. Różnice w pomiarach mogą wynosić +/- 1cm