Jak dobrać rozmiar odzieży do biegania?

Dobranie odpowiedniego rozmiaru na odległość jest często nie lada wyzwaniem. Czy zdarza się, że rezygnujesz z zakupu, ponieważ obawiasz się, że rozmiar nie będzie na Ciebie odpowiedni?

Taaak, ja też to znam! Dlatego rozwiewam Twoje wątpliwości i daję Ci kilka wskazówek, na co zwrócić uwagę podczas wyboru rozmiaru kolorowych legginsów dla kobiet LOCO SPORT!

Na szczęście LOCO gatki są niesamowicie elastyczne i bardzo łatwo dopasowują się do każdej sylwetki. W ofercie występują rozmiary S, M, L oraz XL. Jak wybrać, który rozmiar będzie dla Ciebie?

Wskazówki dobrania długich legginsów:

  1. Długie leginsy leżą nieco inaczej niż krótkie, mimo że krój jest niemal identyczny.  Zmierz się i porównaj z tabelą poniżej, ale weź pod uwagę, że są to wymiary mierzone na płasko i bez rozciągania.
  2. Większość Twoich ciuchów w szafie to rozmiar M? Spokojnie zamawiaj LOCO gatki w rozmiarze M.
  3. Część Twoich ubrań to rozmiar S, ale niektóre M, bo wiadomo – wszystko zależy od producenta. W takim wypadku rozmiar M będzie dla Ciebie odpowiedni.
  4. W szafie masz pełno ubrań w rozmiarze S, ale zdarzają się XS? Tutaj też spokojnie S będzie dla Ciebie odpowiednim rozmiarem.

Przy wyborze długich legginsów LOCO jest podstawowa zasada. Jeśli wahasz się między mniejszym a większym rozmiarem, to wybieraj rozmiar większy. Gdyby się jednak zdarzyło, że nie będziesz się czuła komfortowo w wybranym rozmiarze, zawsze możesz go wymienić na inny!

Tabela rozmiarów dla loco leginsów

Wskazówki dobrania krótkich legginsów:

  1. ZMIERZ SIĘ – a następnie porównaj z wymiarami z tabeli poniżej. W tym wypadku trzeba brać pod uwagę fakt, że wymiary mierzone są na płasko. Mogą wydawać się małe, a tymczasem LOCO gatki są rozciągliwe i nie musisz mieć figury modelki, żeby się w nie zmieścić!
  2. Pomyśl, który rozmiar dominuje wśród Twoich ciuchów, także tych na co dzień:
  • Większość Twojej odzieży to rozmiar M? Zamawiaj LOCO gatki w rozmiarze M.
  • Niektóre Twoje ciuszki to rozmiar S, ale niektóre M, bo wiadomo – wszystko zależy od producenta. W takim wypadku rozmiar S będzie dla Ciebie odpowiedni.
  • Generalnie w szafie masz pełno ubrań w rozmiarze S, ale zdarzają się XS? Tutaj też spokojnie S będzie dla Ciebie odpowiednim rozmiarem.
  • Dopiero zaczynasz przygodę ze sportem, ale już chcesz się świetnie czuć w fajnych sportowych ciuszkach? Boisz się, że rozmiar XL będzie dla Ciebie za mały? Nie obawiaj się. Legginsy są elastyczne, dopasowują się do ciała. XL jest odpowiednim rozmiarem dla Ciebie!

Przy wyborze krótkich legginsów LOCO jest jedna podstawowa zasada. Jeśli wahasz się między mniejszym a większym rozmiarem, to wybieraj rozmiar mniejszy. Gdyby się jednak zdarzyło, że nie będziesz się czuła komfortowo w wybranym rozmiarze, zawsze możesz go wymienić na inny.

Wskazówki dobrania koszulki LOCO:

Koszulka jest z delikatnego, przewiewnego materiału. Jej rozmiar to raczej standardowy rozmiar koszulek do biegania. Nie wypada ani mniejsza, ani większa, jest w sam raz.

Jeśli jednak wahasz się co do rozmiaru, wybieraj raczej ten mniejszy. Koszulka będzie pasować idealnie!

 

Kurczliwość dzianiny wg. norm 5%. Różnice w pomiarach mogą wynosić +/- 1cm